Afrikaanse tribale kunstwerken

Raffia stof - Afrikaanse kunst

Bekijk deze afbeelding op ware grootte
Afrikaanse kunst > Textiel, Kuba fluweel, Ncak nsueha Bushoong > Raffia stof

Partij munten in geweven raffia matten (N° 21434)

Deze prestigieuze opgerolde matten, die in Zaïre worden vervaardigd door de Shoowa, voornamelijk Bashoowa, subgroep Kuba, zijn gemaakt van een dicht, strak geweven textiel van raffiavezels. Ze werden gebruikt als betaalmiddel, of als deel van de betaling van de bruidsschat.
Het was koning Shamba Bolongongo die naar verluidt in de 17e eeuw de weeftechniek in Kuba-land heeft geïntroduceerd. Hij had de Kuba al eerder de kunst van het smeden bijgebracht. Het waren de mannen die de vezels van jonge palmbomen en schors tot lange draden maakten, een delicate en arbeidsintensieve oefening die verscheidene maanden in beslag nam. Borduren was toen het voorrecht van vrouwen, oorspronkelijk zwangere vrouwen. Het waren de Bushoong vrouwen, de Kuba substam waaruit de koning nyim werd gekozen, die de stof versierden met kauri's, geborduurde motieven, of kralen.
Goede staat.

Bekijk de video

150,00
Mogelijkheid tot paiement en 2x (2x 75,0 €)

Stukje met echtheidscertificaat

Geschatte verzendkosten ...

HerkomstColl. belge Beudin
EtniciteitKuba
Landrdc ex zaire
Materialenfibres de raphia
Hoogte90
Breedte5
Gewicht0,30 Kg
Geschatte dateringmid xxe

Misschien bent u ook geïnteresseerd in deze items
Pagne KubaTextile PongoTextile PongoTextile PongoVelours Kuba

U moet ingelogd zijn om toegang te krijgen tot de volgende opties
   Laat het me weten als er een soortgelijk item aan de catalogus wordt toegevoegd.
   Laat me weten als de prijs van dit artikel daalt.
Mijn waarschuwingen beheren

Vragen over dit item, neem contact met ons op

Laatste items die je hebt bekeken:
Afrikaanse kunst - Partij munten in geweven raffia matten
Afrikaanse kunst  -  Parijs - Brussel - Londen

© 2021 - Digital Consult SPRL

Essentiel Galerie SPRL
73A, rue de Tournai - 7333 Tertre - Belgique
+32 (0)65.529.100